Maardu Gümnaasiumi abituriendid meenutavad kooliaega

Image

Juba aprillis algavad 12. klassil riigieksamid. Abituuriumil on Maardu Gümnaasiumis jäänud vaeva näha veel vaid mõned nädalad. Nüüd, enne otsustavat eksamiperioodi, meenutavad nad oma kooli vaid heade sõnadega.

„Mul on väga kurb mõelda, et juba paari kuu pärast lahkun koolist ning meie klassikaaslaste teed lähevad lahku. Üks „ajastu“ lõpeb ja algab uus. Mul olid nii põhikoolis kui ka gümnaasiumiastmes väga heatahtlikud ja hoolitsevad klassijuhatajad, kes toetasid meid ja tegid kõik, et me õpiksime paremini.“ (Jegor Tomin)

„Kool on meie teine kodu, mida me ei unusta kunagi. Mäletame kõiki õpetajaid ja nemad mäletavad meid. Gümnaasiumi õpetajad on imelised inimesed, kelle toetust on alati tunda. Kogenud ja elutargad õpetajad jagavad meile oma teadmisi ja toetavad meid ka moraalselt.“ (Aleksei Petrov)

„Kooliaeg jättis mulle suurepärased emotsioonid ja mälestused. Sain siin hea hariduse ja uued sõbrad. Meeldis, et meie koolis on palju valikaineid. Kõige rohkem meenuvad mulle astronoomia, anatoomia, psühholoogia, geneetika ja keemia valikkursuse tunnid. Soovitan kõigil neid aineid valida. Tore on tõdeda, et just meie koolis on iga õpetaja omanäoline ja lahke.“ (Vadim Kitškerkin)

„Kaksteist aastat haridusteed jäävad küll seljataha, kuid alatiseks minu mällu. Mul on tohutult hea meel, et õppisin Maardu Gümnaasiumis, kuna oleme saanud siit väga hea hariduse. Olen väga tänulik meie õpetajatele selle eest, et nad teavad hästi oma ainet ja jagavad meiega oma teadmisi. Lõpetades nüüd 12. klassi, võin öelda, et olen uhke teadmiste üle, mis olen siit saanud.“ (Ivan Baranovski)

„Meie koolis on väga palju mitmesuguseid traditsioonilisi üritusi, näiteks rebaste ristimine, sõbrapäeva ja naistepäeva tähistamine, õpilased osalevad erinevates lavastustes. Õpilased annavad alati endast parima, et kõik osalejad oleksid rahul ja saaksid uusi muljeid. Mul oli neil üritustel tõesti põnev.“ (Renata Prokurorova)

„Meelde jäävad mitmed ühised ettevõtmised. Kõige eredamad mälestused on mul 10. klassis toimunud reisist Prantsusmaale. Külastasime Strasbourgi ja Pariisi, elasime heades hotellides, meil oli suurepärane seltskond. Kui meid Pariisis omapead jalutama lubati, kartsime ära eksida, sest see pole ikkagi Maardu. Hotellides sõime palju maitsvaid toite, millest hiljem kõht valutas.“ (Darja Vobornova)

„Meie klassil on oma lemmiktunnid. Kõige rohkem neist meeldis kehaline kasvatus, aga praegu on need kahjuks lõppenud. Meile meeldib ka matemaatika, mida õpetab väga hea õpetaja. Ta seletab hästi ja loodan, et saame eksamitega hakkama. Põhiliselt on mul Maardu Gümnaasiumist ainult head mälestused. Tulevikus hakkan kooliaega kindlasti taga igatsema. Kahjuks pidime koroonaviiruse tõttu palju aega kodus olema ... Me saime väga kiiresti täiskasvanuks.“ (Janika Demeštšenko)

„Enamik meeldivaid mälestusi on seotud õpilasomavalitsusega: kuidas me kõik koos kooli kaunistasime, mõtlesime välja erinevaid konkursse, korraldasime talendisaadet, viisime õpilastele pühade ajal maiustusi, andsime algklassidele tunde jne. Õpilasomavalitsuses leidsin palju häid sõpru ja sain palju positiivseid emotsioone. Toredad mälestused on seotud ka mitmete valikainete kursustega. Kokanduskursuselt sain palju kasulikke retsepte, tegin suures köögis süüa ja sain lähedaseks oma klassikaaslastega. Autojuhtimiskursus oleks vaja läbida igaühel, see on tänapäeval igapäevane ja elementaarselt vajalik oskus.“ (Alina Zelentsova)

„2019. aastani oli elu tavaline ja lõbus. Käisime ekskursioonidel erinevates Eesti linnades, Venemaal ja Valgevenes. Külastasime muuseume, ei kandnud maske ega mõelnud haigusele ja vaktsiinile. Olid toredad peod, kus oli palju rahvast – rahvarohkus polnud probleem. Sellest ajast on kõik mälestused head, aga kõige eredam mälestus on 2020. aasta Prantsusmaa-reisist. See oli mu esimene sõit lennukiga ja esimene reis Euroopasse; esimest korda käisin europarlamendi hoones ja esimest korda nägin oma silmaga Eiffeli torni. Mul on väga hea meel, et saime selle võimaluse, ning kahju, et pärast seda reisi kogesime mitte ainult rõõmu, vaid ka karantiini ja distantsõppe keerukust.“ (Darja Mihhailova)

„Mäletan väga hästi distantsõpet 10. ja 11. klassis. Ausalt öeldes polnud see lihtne. Meie jaoks oli see uus õpikeskkond ja sellega harjumine võttis aega. Kuid samas oli see uus kogemus. Olime vastutustundlikud ja õppisime oma aega õigesti planeerima. Siiski on kooliruumides õppida palju parem. Ma arvan, et meil on parim klassijuhataja. Ta on meile nagu teine ema. Ta aitab ja toetab meid alati, kuid samas kontrollib ja õpetab distsipliini. Gümnaasiumis oli meil palju erinevaid ja huvitavaid valikkursusi. Näiteks kursused Tallinna Teeninduskoolis, saksa ja itaalia keel, psühholoogia jne. Need laiendasid meie silmaringi ja arendasid meid. Tegelikult on palju mälestusi, nii häid kui halbu. Ent mällu jätan ainult head ja olen uhke, et õppisin Maardu Gümnaasiumis.“ (Anastassia Tšumakova)

Kokku kogunud Svetlana Timošenko, eesti keele kui teise keele õpetaja